فناوری اطلاعات

اخبار گوشی های جدید - ترفند های آندورید - آموزش - تبلت

فناوری اطلاعات

اخبار گوشی های جدید - ترفند های آندورید - آموزش - تبلت

فناوری اطلاعات
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
آخرین نظرات


بازار دوربین های تصویربرداری هم مانند دوربین های عکاسی در سال های اخیر رشد قابل ملاحظه ای از لحاظ تکنولوژیکی، تنوع برند و مدل داشته است.

اما برخلاف سایر کالاها، این رشد تنوع در برند و مدل های گوناگون یا بهتر بگوییم افزایش قدرت انتخاب مصرف کنندگان، به افزایش چشمگیر میزان تقاضا برای این کالا منجر نشده است. دلایل گوناگونی برای چنین مساله ای مطرح شده است که رشد قیمت ها، رشد عرضه دوربین های عکاسی با قابلیت فیلمبرداری با کیفیت بالا، افزایش توجه به موبایل های دوربین دار و... برخی از این دلایل هستند. اما با این حال در بازار این کالا شاهد عرضه نمونه هایی هستیم که همچنان مخاطبان خود را دارند. نمونه هایی محبوب در بین کاربران خانگی که در این بخش ما به معرفی برخی از آنها می پردازیم. پس اگر به این موضوع علاقه مندید و قصد دارید یک دوربین خانگی کارآمد خریداری کنید این مطلب را بخوانید:

برندهای مطرح

اگرچه در بازار دوربین ها عکاسی دیجیتال این برندهای کانن و نیکون هستند که حرف اول را می زنند، اما در بازار دوربین های فیلمبرداری کانن و نیکون در رده های پایین تر محبوبیت قرار دارند. بر اساس اطلاعت به دست آمده، در حال حاضر برندهای سونی، سامسونگ و پاناسونیک بیشترین سهم فروش را در بازار دوربین های فیلمبرداری به خود اختصاص داده اند. سونی همچنین در عرصه ارائه دوربین های فیلمبرداری جدید از دیگران رقبایش جلوتر است، به طوری که این برند نخستین برند عرضه کننده دوربین های فیلمبرداری سه بعدی در بازار بوده است. در هر صورت، در حال حاضر در بازار برندهای سونیف سامسونگ، پاناسونیک و جی وی سی از محبوب های بازار دوربین های فیلمبرداری هستند.

SONY HDR PJ۷۹۰V

دوربین فیلمبرداری خانگی سونی که لقب گران قیمت بازار را نیز به خود اختصاص داده است، دارای ویژگی هایی چون تجهیز به سنسور CMOS با دقت ۱/۲۴ مگاپیکسل وقابلیت ذخیره تصاویر و ویدئو روی حافظه داخلی است. این دوربین گران قیمت به لنز CARL ZEISS ZOOM LENS با قابلیت بزرگنمایی اپتیکال ۱۰ برابر و بزرگنمایی دیجیتال ۱۲۰ برابر مجهز است و در ضمن قابلیت فوکوس خودکار را دارد. HDR PJ۷۹۰V همچنین به صفحه نمایش ۳ اینچی برای نمایش تصاویر گرفته شده مجهز است. ضمن اینکه به پورت های USB،HDMI،S VIDEO، ورودی میکروفون، ارتباطات بی سیم و... مجهز است. این دوربین ۵۷۵ گرمی با قیمتی در حدود ۵ میلیون و تومان به بازار عرضه شده است.

Panasonic HDC TM۸۰

این دوربین هم قابلیت ذخیره سازی روی حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی (۱۶GB Built in Memory) و کارت های کارت های حافظه SD, SDHC, SDXC Memory Card را داشته و به حسگر MOS با دقت ۵/۱ مگاپیکسل مجهز است.این دوربین قابلیت فیلمبرداری با کیفیت Full HD با فرمت (MPEG۴ AVC/H.۲۶۴ (AVCHD Standard Compliant را داشته و به لنز پاناسونیک با بزرگنمایی اپتیکال ۳۴ برابر و لرزشگیر تصویر هیبرید اپتیکال ((HYBIRD O.I.S. (Optical Image Stabilizer) مجهز است. تجهیز به صفحه نمایش ۷/۲ اینچ ۲۳۰,۴۰۰ پیکسلی، خروجی HDMI، خروجی USB، خروجی تلویزیون و.... از دیگر ویژگی های این دوربین فیلمبرداری است. قیمت اعلام شده برای این دوربین در حدود یک میلیون و ۱۵۰ تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

SONY HDR P۷۶۰

این دوربین یکی از نمونه های محبوب دوربین فیلمبرداری سونی است. این دوربین فیلمبرداری قابلیت ذخیره سازی فیلم و تصاویر روی حافظه داخلی را داشته و به حسگر Exmor R CMOS با دقت ۱/۲۴ مگاپیکسل مجهز است. این دوربین فیلمبرداری گران قیمت همچنین قابلیت فیلمبرداری با کیفیت Full HD با فرمت MPEG۴ AVC/H.۲۶۴ و... را داشته و به لنز سونی با قابلیت بزرگنمایی اپتیکال ۱۰ برابر و بزرگنمایی دیجیتال ۱۲۰ برابر و لرزشگیرBalanced Optical SteadyShot™ image stabilization w/ Active mode مجهز است. قیمت در نظر گرفته شده برای دوربین ۵۸۰ گرمی سونی در حدود چهار میلیون و ۲۰۰ تا چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

SONY HDR PJ۴۳۰

این دوربین نیز فیلمبرداری قابلیت ذخیره سازی فیلم و تصاویر روی حافظه داخلی را داشته و به حسگر Exmor R CMOS با دقت ۹/۸ مگاپیکسل مجهز است. دوربین فیلمبرداری پرفروش سونی همچنین قابلیت فیلمبرداری با کیفیت Full HD با فرمت MPEG۴ AVC/H.۲۶۴ را داشته و به لنز سونی با قابلیت بزرگنمایی اپتیکال ۳۰ برابر و بزرگنمایی دیجیتال ۵۵ و لرزشگیر Balanced Optical SteadyShot™ image stabilization w/ Active mode مجهز است. تجهیز به صفحه نمایش ۳ اینچی با دقت ۲۳۰۰۰۰ پیکسل از دیگر ویژگی های این دوربین فیلمبرداری است. دوربین ۳۴۰ گرمی سونی با قیمتی در حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.

CANON HFM۴۰۶

دوربین فیلمبرداری کانن قابلیت ذخیره سازی فایل های تصویری را روی حافظه داخلی دارد و به حسگر CMOS با دقت ۳۷/۲ مگاپیکسلمجهز است.

این دوربین فیلمبرداری، از رویدادهای مورد نظر کاربر با کیفیت FULL HD فیلبمرداری کرده و قابلیت بزرگنمایی ۱۰ برابر اپتیکال و بزرگنمایی ۱۰۰ برابر دیجیتال را دارد. دوربین فیلمبرداری کانن به صفحه نمایش ۳ اینچی برای نمایش فیلم و تصاویر گرفته شده مجهز است. قابلیت پشتیبانی از کارت های حافظه SD/SDHC/SDXC و... از دیگر ویژگی های این دوربین است.این دروبین ۳۵۰ گرمی با قیمت یک میلیون و ۶۸۰ تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.

CANON HFM ۳۶

این دوربین نیز به حسگر CMOS با دقت ۳۱/۳ مگاپیکسل مجهز است.

دوربین فیلمبرداری مذکور همچنین تصاویر را روی حافظه داخلی هشت گیگابایتی و کارت SDHC ذخیره می کند. این دوربین که قابلیت فیلمبرداری با کیفیت FULL HD را دارد قابلیت بزرگنمایی اپتیکال ۱۵ برابر و بزرگنمایی دیجیتال ۳۰۰ برابر را دارد. تجهیز به صفحه نمایش ۷/۲ اینچی برای نمایش آنچه از آن فیلم گرفته اید و همچنین قابلیت پشتیبانی از کارت های حافظه SD/SDHC/SDXC از دیگر ویژگی های این دوربین فیلمبرداری است.

دوربین فیلمبرداری ۳۵۰ گرمی کانن با قیمتی در حدود یک میلیون و ۱۰۰ تا یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به فروش می رسد.

SAMSUNG H۳۰۴

این دوربین فیلمبرداری خانگی قابلیت ذخیره تصاویر را روی کارت حافظه SSD و حافظه داخلی دارد. H۳۰۴ به حسگر ۵ مگاپیکسلی از نوعCMOS مجهز است و قابلیت فیلمبرداری با کیفیت FULL HD را دارد. این دوربین محبوب قابلیت بزرگنمایی اپتیکال ۳۰ برابر و بزرگنمایی دیجیتال ۳۰۰ برابر را دارد. ضمن اینکه به صفحه نمایش ۳ اینچی برای نمایش تصاویر مجهز است.

دوربین فیلمبرداری سامسونگ به ورودی و خروجی های USB، AV، HDMI مجهز است و از کارت های حافظه با فرمت SD/SDHC و... پشتیبانی می کند. قیمت در نظر گرفته شده برای این دوربین فیلمبرداری در حدود ۹۵۰ هزار تا

یک میلیون تومان است.

Panasonic HDC HS۸۰

دوربین فیلمبرداری محبوب این خانواده هم قابلیت ذخیره سازی روی هارد دیسک ۱۲۰ گیگاباتی (HDD (۱۲۰GB و کارت های حافظه SD, SDHC, SDXC Memory Card را داشته و به حسگر MOS با دقت ۵/۱ مگاپیکسل مجهز است.

کیفیت فیلمبرداری این دوربین هم کیفیت Full HD با فرمت (MPEG۴ AVC, H.۲۶۴ (AVCHD Standard Compliant است. قابلیت فیلمبرداری در شب در حالت صحنه کم نور ۷ لوکس و در حالت دید در شب رنگی ۱ لوکس، پشتیبانی از کارت حافظه کارت، میکروفون داخلی و بلندگوی داخلی از دیگر ویژگی های این دوربین فیلمبرداری است. قیمت در نظر گرفته شده برای این دوربین در حدود یک میلیون و ۳۵۰ تا یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.

نظرات (۱)سلام ممنون از اطلاعات خوبتون.من دوربین عکاسی کنون رو ترجیح میدم برا اطلاع از قیمتا به این سایت رفتم.


ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی