فناوری اطلاعات

اخبار گوشی های جدید - ترفند های آندورید - آموزش - تبلت

فناوری اطلاعات

اخبار گوشی های جدید - ترفند های آندورید - آموزش - تبلت

فناوری اطلاعات
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
آخرین نظراتاین روزها تب استفاده از لپ تاپ های حرفه ای نزد گیمرها و طرفداران بازی همه گیر شده است.

حالا دیگر با توجه به رشد عرضه لپ تاپ های حرفه ای که مخصوص گیمرها به بازار عرضه شده اند، علاقه مندان به بازی های کامپیوتری که تا پیش از این از کاربران پر و پا قرص پی سی ها بودند به جرگه کاربران لپ تاپ پیوسته اند. به بیان دیگر گیم بازهای حرفه ای به خوبی می دانند با استفاده از کامپیوترهای همراه باقابلیت و حرفه ای می توانند تجربه متفاوت تری از بازی را در کامپیوتر داشته باشند؛ چراکه توان پردازشی پردازنده های اصلی و گرافیکی تنها در دسکتاپ ها است که رخ می نماید!

از سوی دیگر بسیاری از گیمرها به ابزارهای بازی خود بسیار وابسته هستند و تمایل دارند هرجا و هر زمان، ابزارهای بازی خود را در اختیار داشته باشند و از بازی با آنها لذت برند. این دسته از گیم بازها ترجیح می دهند به جای یک دسکتاپ حجیم، پرمصرف و غیرقابل حمل ونقل یا کنسول هایی که به ابزارهای دیگری نظیر تلویزیون و... وابسته هستند، دستگاهی در اختیار داشته باشند که در هر مکان و زمانی قابلیت استفاده آسان را داشته باشد.

دستگاهی مانند لپ تاپ های مخصوص گیم که این روزها اکثر برندهای موجود در بازار چند نمونه از این لپ تاپ ها را در لیست محصولات خود دارند!

این لپ تاپ ها که معمولا در رده پرقدرت و گرانقیمت های بازار قرار دارند توجه گیمرها را به خود جلب کرده اند. همین موضوع موجب شده است تا ما در این قسمت به این لپ تاپ ها بپردازیم.

لپ تاپ مخصوص گیم چه ویژگی هایی دارد؟

لپ تاپ های مخصوص بازی یا لپ تاپ های سری گیمینگ باید از لحاظ فنی، سخت افزار بسیار قدرتمندی داشته باشند و در ضمن طراحی آنها طوری باشد که بتواند این حجم توان سخت افزاری را تحمل کند. علاوه بر این با درک این موضوع که برای گیمبازها فضای بازی و اندازه صفحه نمایش اهمیت زیادی دارد، لپ تاپ های مخصوص گیم معمولا دارای صفحه نمایش های بزرگ تر از ۱۵ اینچ هستند و وزن سنگینی نیز دارند.

تجهیز به پورت و امکانات ارتباطی نیز یکی از ویژگی های لپ تاپ های سری گیمینگ است.

پر واضح است که چنین دستگاهی قیمت بالایی نیز دارد؛ چرا که معمولا لپ تاپ های مخصوص بازی، به پردازنده و کارت گرافیکی قدرتمندی مجهزند.

به طور کلی حداقل پردازنده هایی که برای یک لپ تاپ گیم در نظر گرفته می شود، پردازنده

Core i۵ است (البته اکثر گیم بازها ترجیح می دهند پردازنده نصب شده روی لپ تاپشان از نوع چهار هسته ای های Core i۷ باشد).

همچنین حداقل حافظه ای که روی این لپ تاپ ها نصب می شود ظرفیتی حدود ۴ گیگابایت دارند. اما اکثر لپ تاپ هایی که برای گیم به بازار عرضه شده اند به رم هایی با ظرفیت ۸ تا ۱۶ گیگابایت مجهزند. حداقل پردازنده گرافیکی نیز ۵۴۰ آنویدیا

یا ۶۶۵۰AMD است. ظرفیت حافظه پردازنده گرافیکی نیز حداقل باید دو گیگابایت باشد. در غیر این صورت برای انجام بازی های حرفه ای کاربر دچار دردسر می شود. به این نکات باید طراحی ظاهری و نمای لپ تاپ را نیر اضافه کرد. چراکه این موضوع تاثیر روانی زیادی روی کاربر گذاشته و باعث اشتیاق وی به بازی می شود.

برندهای مطرح

همه برندهای تولیدکننده لپ تاپ تعدای لپ تاپ گیمینگ نیز برای علاقه مندان به بازی های کامپیوتری به بازار عرضه کرده اند. برندهایی نظیر MSI، ASUS، ACER، LENOVO و...

این برندها نمونه هایی باقابلیت و طراحی خاص برای کاربران گیم باز به بازار عرضه کرده اند، البته برخی از برندها نظیر RAZER و Alienware به طور اختصاصی به تولید لپ تاپ پرداخته اند و محصولاتی ویژه گیمرها در این زمینه به بازار عرضه کرده اند.

برخی از برندها نیز به طور خاص لپ تاپی برای گیمرها به بازار عرضه نکرده اند و هنگام مراجعه خریداران برخی از نمونه های حرفه ای خود را که کانفیگ بالایی دارند به عنوان لپ تاپ سری گیم معرفی می کنند.

برخی از برندها مانند SONY نیز با این عقیده که برای کاربران گیم ابزارهایی نظیر کنسول های PLAY STATION به بازار عرضه کرده اند از عرضه لپ تاپ های گیمینگ به بازار خودداری کرده اند.

بازار این کالا تنوع بالایی دارد.

اما در بین برندهای گوناگون عرضه کننده لپ تاپ های مخصوص گیم MSI و ASUS از معروف های بازار هستند که ASUS لپ تاپ های سریG و برند MSI لپ تاپ های سری GT و GE را برای گیمرها به بازار عرضه کرده است.

نکاتی برای خرید لپ تاپ گیمینگ

۱ هدفتان را از خرید لپ تاپ گیمینگ مشخص کنید:

همانطور که از نام لپ تاپ های سری گیمینگ مشخص است، این لپ تاپ ها برای انجام بازی های کامپیوتری به بازار عرضه شده اند.

لپ تاپ های مخصوص گیم معمولا علاوه بر ویژگی های فنی مطلوب دارای طراحی ظاهری خاص و زیبایی هستند و در ضمن دارای صفحات نمایش

بزرگ هستند.

پس اگر قصد دارید لپ تاپی که خریداری می کنید صرفا برای انجام بازی های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد به دنبال نمونه ای با صفحه نمایش بزرگ و طراحی ظاهری زیبا خاص باشید.

اما اگر هدفتان از خرید لپ تاپ نمونه ای است که کانفیگ (قابلیت های فنی)بالایی داشته باشد و در کنار انجام بازی بتوانید با آن امور تجاری و... را نیز انجام دهید بهتر است از میان نمونه های حرفه ای بازار یک لپ تاپ انتخاب کنید.

یک نمونه نهایتا ۱۵ اینچ که برای شما هنگام حمل و نقل مشکل ایجاد نکند.

۲ بودجه خود را مشخص کنید:

مانند خرید هر وسیله دیگری بهتر است بودجه خود را قبل از خرید لپ تاپ گیمینگ مشخص کنید. زیرا این کالا با قیمت های گوناگونی از حدود پنج تا ۱۰ میلیون تومان و حتی گاه گران تر در بازار موجودند و تنوع زیادی دارند.

پس قبل از خرید به خوبی در مورد آنچه قصد خرید آن را دارید تحقیق و بررسی کنید و کالایی با قیمت مورد نظر در بازار بیابید.

۳ روی برند حساسیت نشان دهید:

در این مورد خاص توجه به برند دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا برندهای عرضه کننده لپ تاپ های گیمینگ معمولا فرمولی خاص برای تولید لپ تاپ گیم دارند. پس هنگام خرید بهتر است روی برند حساسیت نشان دهید.

توصیه می شود از خرید لپ تاپ هایی با برندهای ناشناخته و نه چندان مطرح که تاکنون نامی از آنها در تولید محصولات گیمینگ به گوش نخورده است خودداری کنید.

۴ به طراحی ظاهری دستگاه توجه کنید:

معمولا سازندگان لپ تاپ و در کل تجهیزات مخصوص گیم روی طراحی ظاهری لپ تاپ و محصولات گیمینگ حساسیت نشان داده و طراحی خاصی برای این دستگاه ها ارائه می کنند؛ زیرا طراحی دستگاه روی افزایش سطح هیجان کاربر و لذت بردن از بازی تاثیر می گذارد.

پس هنگام خرید به طراحی ظاهری هم

دقت کنید و بدانید خرید یک لپ تاپ گیمینگ با طراحی ظاهری زیبا تاثیر زیادی در افزایش

لذت کاربر از انجام بازی کامپیوتری دارد.

۵ لپ تاپ بدون گارانتی نخرید:

با توجه به اینکه معمولا لپ تاپ های مخصوص گیم قیمت گرانی دارند، باید توجه کنید که از خرید نمونه های بدون گارانتی خودداری کنید؛ زیرا در صورت بروز ایراد برای دستگاه شما به شدت

متضرر خواهید شد.

خرید یک لپ تاپ گیمینگ با گارانتی شناخته نشده هم شما را درگیر دردسرهای زیادی می کند. پس سعی کنید دستگاهی که خریداری می کنید

از میان برندهای شناخته شده و با گارانتی مطرح باشد.

۶ در انتخاب تجهیزات جانبی دقت کنید:

خرید تجهیزات جانبی مناسب هم یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه کنید.

اگر شما هزینه هنگفتی صرف خرید یک لپ تاپ مخصوص گیم می کنید، بهتر است برای خرید تجهیزات جانبی نیز هزینه کرده و تجهیزاتی خریداری کنید که موجب دردسر شما نشود. تجهیزاتی نظیر ماوس های پر سرعت و اسپیکرهای اضافی و...

۷ باتری اضافی بخرید:

اگر چه معمولا باتری های پرقدرتی روی لپ تاپ های گیمینگ نصب می شود. اما به دلیل کانفیگ بالا، معمولا این دستگاه ها با پرقدرت ترین باتری ها شارژدهی بیشتر از ۵ تا نهایتا ۶ ساعت ندارند. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که هوای باتری دستگاه را داشته و زیاد به آن فشار نیاورید. به عبارتی دستگاه را به موقع شارژ کنید و حتی درصورت لزوم از شارژر و باتری یدکی استفاده کنید.

۸ برای لپ تاپ گیمینگ کیف مناسب خریداری کنید:

از آنجاکه لپ تاپ های گیمینگ معمولا سنگین وزن هستند، بهتر است از یک کیف مناسب سبک وزن و در ضمن مقاوم و مستحکم برای حمل این دستگاه ها استفاده کنید.

هرگز لپ تاپ را در دست یا در کاورهایی که برای حمل لپ تاپ و اولترابوک ها به بازار عرضه شده اند، حمل نکنید.


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی